Duben 2011

Tilda Plavková

28. dubna 2011 v 19:43 | Jana |  Home made
Po čase se zase hlásím s novým příspěvkem, dovyšívanou a dokončenou Tildou, kterou jsem vám ukazovala už minule. Doufám, že zkušené švadlenky a tvořilky Tidl tímto označením příliš nenaštvu. Moje korpulentní dáma v plavkách totiž není, jak jste si jistě všimli, klasická šitá ale vyšívaná a následně vycpaná. Tyhle panenky se mi už dávno móc líbí ale takové titěrné šití bych asi nezvládla. Proto sem si ji udělala po svém :o)
Původně měla být výšivka určená do rámečku ale dáma mě tak dlouho rostla před očima, než vyrostla do výšky přes 30 centimetrů. Dělala jsem ji po večerech téměř měsíc, v takovém krásném počasí jsem se ručním pracem příliš nevěnovala. Proto si dám od vyšívání na chvíli oddech a čeká mě povelikonoční aranžování :o)

Mějte se krásně ♥♥♥Rozhledna, koně a nedodělaná Tilda

17. dubna 2011 v 14:55 | Jana |  Cestování, příroda
Dnes dopoledne jsme si udělali malý výlet do Soběšic u Brna na volně přístupnou rozhlednu Ostrá horka. Rozhledna není příliš vysoká, ale i 19 metrů (90 schodů) stačilo ke krásnému rozhledu do okolí.


Slunečné počasí umožňujě krásný výhled nejen na Brno, ale i do okolí až na Pálavu.Kolem rozhledny přes louku se dá dojít až ke koním. Okolo jejich výběhu vede cesta, takže se dá ohrada krásně obejít a koně si z blízka prohlédnout (a vyfotit :o)).No a nakonec vám ještě ukážu na čem bych byla bývala dnes pracovala, kdyby mě nedošly mulinky... Protože šití titěrných věcí není moje silná stránka, paní plavkovou Tildu jsem si místo ušití vyšila. Velikost mě trošku překvapila - původně se mě vejít do klasického rámečku, no nakonec má bez mála 30 centimetrů :o) Ale o tom zase až příště, až bude hotová - tedy snad brzy!


Přeji Vám krásný zbytek víkendu!Ocenění ♥

7. dubna 2011 v 11:15 | Jana |  Hry a ocenění
Dnes mi v e-mailu přistálo milé překvapení ve formě ocenění od Peti z Pucíkova. Moc za něj děkuji a velice si toho vážím, stejně tak jako Vašich návštěv a komentářů. Bez Vás by můj blog neměl smysl.Všimla jsem si, že toto ocenění už prolétlo snad všemi blogy, proto je jejich posílání ještě neobdarovaným blogerkám těžké. Z toho důvodu jej posílám pouze těmto 3 dámám :o)


Naše venčení

5. dubna 2011 v 19:00 | Jana |  Cestování, příroda
Moje milé virtuální kamarádky,
sluníčko nás čím dál více vyhání ven a na ruční práce není skoro čas. Mám rozpracovanou jednu výšivku, na které pracuji po večerech u televize. Je ale hotová jen z půlky a tudíž prozatím není nic, co bych vám ukázala.
Proto jsem dnes vyrazila na naše každodenní venčení s foťákem a udělala pár prvních exteriérových snímků.


Za "naším" nákupním centrem je veliký kopec, kam s Jazzem rádi a často chodíme. Kromě pejskařů sem moc lidí nezavítá, a tak se tam může pořádně vylítat a vybít energii. Navíc se po cestě domů můžeme stavit pro něco dobrého na zub do zverimexu :o)

Tato fotka mě díky šípkům připomíná spíše podzim, než jaro:

Jak se hledá myšička :o)
A na konec jedno stínové zamávání.

Pá pá, mějte se krásně a užívejte sluníčka.
Ve čtvrtek má prý být až 25 stupňů!!!


Další hnízdečko a barevná vajíčka

2. dubna 2011 v 13:45 | Jana |  Home made
Přibylo nám do bytečku další slaměné hnízdo, tentokrát bez kvočny, zato s barevnými vajíčky. Původně jsem do hnízda chtěla dát bílá vajíčka, no nakonec jsem si to rozmyslela a bílá vajíčka polepila proužky látky stylem "hala-bala" :o)