Červen 2011

Třešínkový pytlík

29. června 2011 v 18:08 | Jana |  Home made
Na tento pytlík jsem použila zajímavou techniku výšivky, kterou jsem se naučila z časopisu Dekor. Vyšívá se běžně přes panamu nebo kanavu, která je přišpendlená k látce. Pak tuto tkaninu po vlákýnách vytaháme, takže výšivka zůstane jen na látce. Je to jednoduché a přítom nápadité.
Tento pytlík bude sloužit na šušené třešínky nebo jiné ovoce. Chtěla jsem ho nafotit z třešněmi ze zahrádky, ale už jsou všechny téměř pryč. Na dosah ruky jsem nenašla už ani jednu.Budapešť

27. června 2011 v 20:12 | Jana |  Cestování, příroda
Dnes vás zahrnu fotkami z Budapešti, kterou jsme o víkendu navštívili. Bohužel jen na jeden den, jinak by to byl ideální prodloužený víkend. Prošli jsme si alespoň celou histrickou část podél Dunaje.

Parlament pravděpodobně navštívili nějací čínští hodnostáři, protože všude byli vyvěšené čínské vlajky, hlídala ostraha a stále kolem nás jezdili auta s majáčky.Pohled od Parlamentu přes Dunaj na druhou část Budapešti.A tady už přecházíme po historickém mostě na druhou stranu. I tady můžete vidět všudypřítomné čínské a maďarské vlajky.Zrovna jsme se trefili do dunajských slavností. Jeden z hlavních tunelů byl uzavřen a v jeho vjezdu vyrostlo veliké pódium, na kterém se střídali (většinou folklórní a tradiční) hudebníci a tanečníci. Vedle pódia je zubačka, která vás vyveze na hradní komplex, kde je národní muzeum.Protože na ni byla ale dlouhá fronta, vyšlápli jsme si kopec pěšky. Alespoň jsme si užili krásných panoramat. Toto je pohled přes Dunaj na již zmíněný Parlament.


Při slavnostech nesměla chybět ani pravá maďarská kuchyně plná paprik a cibule. Samozřejmě jsme ochutnali a byla to fakt dobrota!


Následuje pár obrázků hradního komplexu.


A tady už jsme zpátky na druhém břehu, odkud jsme vyšli. Asi pět zastávek starým a stylovým metrem od řeky se nachází první městský park s uměle vybudovaným jezerem. Je vemi mělké a jsou v něm umístěny zajímavé a moderní sochy, jako například lavička s lampou, napůl utopený dům, závodní auta...

Doufám, že vás tahle procházka moc nevyčerpala a mým tvořivým čtenářům slibuji, že další příspěvek už bude z rubriky Homemade :o)


Úroda

20. června 2011 v 19:10 | Jana |  Zahrada a chata
Dobrý večer, moji milí čtenáři. Dnes vám přináším pár obrázků naší úrody ze zahrádky - konkrétně kytičku levandule a košík třešní. Levandulku zatím suším a musím omrknout vaše blogy a inspirovat se, jak ji potom zužitkuji.


Letní romantika

16. června 2011 v 18:09 | Jana |  My sweet home
... a stejně jako minule se svíčkami, tentokrát plovoucími.

Lucerna jako po babičce

14. června 2011 v 17:42 | Jana |  My sweet home
Vždycky se mi líbí vaše poklady nalezené na půdě nebo zděděné po rodičích a prarodičích. Já už bohužel nemám babičky ani dědečky dávno, a tak jsem si jeden takový "poklad" musela koupit. Sice nemá tu pravou patinu ani duši, ale i tak se mi líbí a evokuje mi staré časy. Koupila jsem si ji (jak jste možná uhádli hned z prvního obrázku) v Ikea, když jsem tam byla dnes na pracovních nákupech :o)


Tak, a já se vypravuji na zahrádku pro třešně (kterých máme opět tolik, že je snad ani nestihneme zpracovat) a chystám se z nich něco upéct. Mimochodem, nemáte nějaký dobrý typ? U Peti se mi zalíbila bublanina, tak se do ní asi pustím. Mňam! :o)


Mochomůrková mánie?

10. června 2011 v 9:26 | Jana |  Styl
Nedávno jsem si objednávala krásný přívěsek od Bridy z Fleru a uvědomila jsem si, že jsem poslední dobou nějak zatížená na mochomůrky. Tyhle tři obrázky už jste na blogu mohli vidět:
♥ První je vyšívaná na obalu na dózičku nebo na svíčku.
♥ Druhé jsou ozdoby na vánoční stromeček.
♥ Třetí jsem nafotila vloni v létě na naší chatě.
♥ No a čtvrtá je už zmíněná mochomůrka na přívěsku. Mimochodem tenhle obchůdek na Fleru vřele doporučuji. Brida má krásné výrobky a s objednávkou vám přijde i dáreček :o)


Přeji vám pohodový víkend.

Domácí bezový sirup

6. června 2011 v 19:18 | Jana |  Vůně z kuchyně
Bezový sirup je výborná záležitost, o to víc, když je domácí! Tento víkend jsem trávila na chatě na Vysočině a tam jsem si nasbírala krásný voňavý a čistý bez.A tady je recept na bezový sirup:

25 květů bezu
2,5l vody
25g kyseliny citronové
Necháme 24 hodin luhovat, druhý den 15 minut povaříme s kolečky z 1 a půl citronu.
Scedíme a přidáme 2kg cukru a necháme rozpustit.

Toto je poloviční dávka, ze které jsem udělala zhruba 5 lahví 0,7l. Pro dosažení silné chuti a vůně by se bez neměl omývat, proto jej sbírejte na co nejčistším místě.Doporučuji už jenom kvůli té omamné vůni, která se line celým domem :o)


Za dozoru odborného notáře

5. června 2011 v 13:51 | Jana |  Hry a ocenění
Za dozoru odborného notáře jsem dnes losovala vítěze soutěže o vyšívaný obrázek:Nakonec se vás zúčastnilo pěkných 21 a já vám za to moc děkuji. Nejraději bych vás obdarovala všechny, výherce ale může být bohužel jen jeden. A tím se stala Jarka z Tiché pošty.

Gratujujííí


Přeji Vám krásný zbytek víkendu a já jdu dělat bezový sirup :o)