Srpen 2011

Moje obtloustlá Matrioška

29. srpna 2011 v 13:57 | Jana |  Home made
Po dlóuhé době je tu zase nějaké šitíčko. Je to moje obtloustlá Matrioška. Tip na ni jsem objevila na jednom "šicím" blogu a šablonu na střih jsem si pak vygooglila. Mohla být sice hubenější, ale to nevadí, příště jí trochu uberu :o)
A vyfotila jsem ji stylově - na jednom z mých oblíbených bambulkových šátků...Cesta po Itálii, část I - Benátky

28. srpna 2011 v 8:57 | Jana |  Cestování, příroda
Vítejte u prvního dílu mého miniseriálu o naší cestě po Itálii. Budou celkem čtyři a začneme Benátkami, které byly naší první zastávkou na cestě na jih.
V Benátkách jsem byla už dvakrát ale poprvé jsme tam spali, takže jsme mohli prožít kouzelnou večerní atmosféru. Auto jsme dopoledne nechali v jednom z parkovacích domů na okraji a lodí, které zde slouží jako městská hromadná doprava, jsme dojeli do centra. Úplně mě nadchlo bydlení, kde jste z kuchyně vyšli přímo na ulici, kde protíkal jeden z kanálů. Žádné předsíně, žádné chodby... Byty a domy celkově jsou ve staré části dost malé, takže na takové "vymoženosti" není místo.
Večer jsme si dali nejlepší pizzu, jakou jsme kdy jedli, víno a šly se projít. Obrázky jsou foceny na mobil s různými filtry, takže nejsou docela klasické. Je to takový mix, takže je nechám téměř bez komentáře...


V této uličce jsme bydleli.Poznáte, které jsou moje :o)


Prstýnky z polaroidu

26. srpna 2011 v 14:24 | Jana |  Styl
Nedávno jsem při brouzdání po blozích našla odkaz na parádní prográmek, který vám vykouzlí krásné fotky jako z polaroidu a ráda bych se o něj s vámi podělila. Ke stažení ho najdete ZDE.
A co jsem fotila? Moje momentálně nejoblíbenější růžičkové prstýnky z Fleru.
Já jsem přeci jen romantická duše :o)

Pomalu se blíží konec prázdnin

25. srpna 2011 v 7:58 | Jana
... a s ním i konec mé blogové dovolené. Přestože jsem odpočívala a nic netvořila, občas jsem nakoukla na vaše blogy jak se vám daří, kde všude jste byly a co krásného jste vyrobily a zavařily :o)
Já jsem měla první polovinu prázdnin pracovní, což mě ani tak vzhledem ke škaredému a chladnému počasí nevadilo. Pak jsme si to ale vynahradili cestou po Itálii, ze které je i tato fotka. Navštívili jsme Benátky, Řím, Pompeje a dojeli až téměř na jih, cca 100km od Sicílie. Až konečně stáhneme fotky z mobilu, připravím pro vás malý fotoseriál.

Všimla jsem si problémů se zobrazováním fotek a psaním komentářů, tak snad to bude brzy vše v pořádku a admini zase začnou pracovat :o/

Tak si užívejme sluníčka a snad nám ty rekordní tropické teploty příští týden trochu poleví!