Říjen 2011

Zase ty mochomůrky

31. října 2011 v 19:37 | Jana |  Home made
V minulém příspěvku jsem si stěžovala, že mi vyprodali mulinky a musela jsem čekat na speciální barvičku, kterou už jsem měla rozvyšívané nohy mochomůrek. Včera jsem je konečně dovyšívala a dodělala tak ubrousek na jídelní stůl. Vyšívala jsem přes panamu a při jejím vytahování jsem si už myslela, že moje dvoutýdenní práce pofrčí do koše! Pro ty, které by chtěly tuto techniku vyšívání vyzkoušet, doporučuji menší motivy s méně hustými křížky.

Základ ubrusu jsem koupila v Mobelixu, líbila se mi struktura i barva.
Zítra jdu pro další a začnu s vánočními motivy. S mou rychlostí to do Vánoc akorát tak vyjde :)Ach jo. Když se tak dívám na své příspěvky, mohla bych si blog přejmovat na mochomůrkový, že? :)


Věnec

27. října 2011 v 7:59 | Jana |  Home made
Jelikož se v takovém škaredém počasí nedá pořádně nic dělat, je čas na tvoření. Už asi dva týdny mám rozvyšívaný ubrousek (na náš jídelní pidistolek by se totiž ubrus nevešel :) ale došla mě poslední barva mulinky a tak čekám na její dodání.
A tak jsem mezitím skočila na půdu, oprášila krabice s vánočními ozdobami a umotala si věnec na dveře. Ptáčka i mochomůrky jste už určitě viděly, tentokrát v podzimním ladění.


Doufám, že nám alespoň víkend vyjde trochu hezký, abychom si ten zítřejší svátek užili!


Mrkvový koláč

23. října 2011 v 15:47 | Jana |  Vůně z kuchyně
Jelikož jsme měli doma nějaké mrkvové přebytky, rozhodla jsem se vyzkoušet mrkvový koláč, o kterém už jsem toho hodně slyšela, ale nikdy nejedla. Je to celkem rychlé a vážně dobré.

Ingredience:

3 vejce
30 dkg cukru moučka
30 dkg polohrubé mouky
40 dkg mrkve
1,5 dcl oleje
1 dcl vody
1 kypřicí prášek
1 vanilkový cukr
1 lžička citronové kůry (nebo šťávy)
mleté oříšky

Vejce utřeme s cukrem, přidáme olej a vodu, potom přidáme mouku s kypřicím práškem, citronovou kůru a nakonec nastrouhanou mrkev.
Nalejeme na menší vysypaný plech (má se sypat strouhankou, já sypala moukou) a pečeme na 175°C zhruba 35 minut. Po vyndání z trouby polejeme čokoládovou polevou.

Nejdéle trvalo nastrouhání mrkve, jinak je to rychlovka a skutečně výborná! Čtyři ze čtyř členů naší rodiny doporučují :)


Ocenění

19. října 2011 v 8:00 | Jana |  Hry a ocenění
Moje milé čtenářky a spřízněné duše,
nedávno na mě v mailu čekalo milé překvapení, a to rovnou od dvou dam - Vlastičky a Deni - v podobě krásného ocenění.


Tímto bych jim chtěla moc poděkovat. Vážím si jejich názoru, protože obě mají krásný blog a jsou nesmírně šikovné.

A protože je dobrým zvykem předávat ocenění dál, chtěla jsem tak učinit i já. Při procházení blogů jsem ale zjistila, že už ho snad všechny mají :o). Proto bych ho pomyslně chtělo věnovat všem šikulkám, ke kterým chodím nakukovat a inspirovat se. Většinu z nich mám v oblíbených odkazech.

Přeji Vám všem krásné slunečné dny.Krásný podzim a dýně

2. října 2011 v 10:56 | Jana |  Home made
Ačkoliv je začátek října, venku to vypadá téměř jako v červnu. Počasí je krásně slunečné a nadměrně teplé. Přesto k nám do bytu pomalu přichází podzim v podobě různých dekorací. Šitou dýni jsem vám už v předminulém příspěvku ukazovala, teď jí břibyly slibované sestřičky.


Včera jsme využili tepla a sluníčka na pravděpodobně poslední vyjížďku na motorce. Jeli jsme do Jeseníků, přes Červenohorské sedlo. V horách je podzim znát o něco více než tady na Jižní Moravě. Krásně zbarvené stromy, sklizená pole, lidé na výletech a dokonce povoz tažený koňmi při práci na poli - to všechno jsme viděli. Téměř čtyřset kilometrový výlet jsme zakončili výborným pozdním obědem.
Právě kvůli takovým vydařeným dnům mám podzim ráda.