Listopad 2011

Tak už také svítíme

30. listopadu 2011 v 19:03 | Jana |  My sweet home
Dobrý večer milé čtenářky. Tak už jsme dnes také konečně zapálili první adventní svíčku. Stejně jako loni jsem se rozhodla pro netradiční adventní aranžmá a také pro to, že všechny dekorace budou letos v jednoduchém přírodním stylu. Na svícen mě tedy stačily jen čtyři svíčky, sušený mech, pár šištiček a skleněné mochomůrky, které jsem si dnes koupila na vánočních trzích. V pozadí jsou maličko vidět i zavěšení koníci z minulého příspěvku.

Koníčci ve chvojí

29. listopadu 2011 v 18:41 | Jana |  Home made
Letos nějak nestíhám a tak začínám s adventními přípravami později. Koníky určené do okna ze samotvrdnoucí hmoty jsem měla hotové už déle ale čekala jsem, až si z chaty na Vysočině přivezu čerstvé větvičky. Ty jsem pak omotala kolem drátěného kruhu a koníky do něj přivázala. Bohužel už byla venku tma, a tak se nedali vyfotit přímo na okně. Proto alespoň takto. Pokud by se vám zalíbila koníková šablonka, najdete ji na blogu u Sar (viz oblíbené blogy).

Mějte se krásněVánoční víkend

20. listopadu 2011 v 14:11 | Jana |  Jen tak...
Tento víkend se nese skutečně ve víru blížících se Vánoc. Včera jsem dělala první druh cukroví, a to zázvorky. Receptík jsem objevila u Verči na blogu a přestože jsem zázvorky nikdy nejedla, moc mě zaujaly. Zázvorky sice mají mít svůj klasický tvar, ale já jsem chtěla vyzkoušet nové formičky, které jsem si minulý týden koupila, a tak jsem je vykrájela do tvaru koníků, medvídků a sobů. Teď už se jen budu modlit, aby mi do Vánoc stihly změknout. Přemýšlela jsem o tom, že bych je mohla něčím ozdobit - třeba bílou čokoládou. Nemáte nějaký osvědčený tip?


Dnes jsem se odhodlala zajet do nákupního centra (i když nakupování ve velkých obchodních domech nesnáším) pro nějaké ty vánoční dárečky a pokochat se výzdobou v podobě obřích sobíků v parádních vánočních svetrech, které bych zfleku brala i pro sebe. A jak nákupy dopadly? Mám nové rukavice a přesvědčení, že finančně výhodnější a hlavně pohodlnější je nakupování přes internet :o)
Teď se nám v pekárně peče domácí chleba se sušenými rajčaty a chystáme se vyrazit někam na procházku než bude zase tma. Tak si užijte zbytek víkendu a nasávejte předvánoční atmosféru.

Už cválají

16. listopadu 2011 v 17:30 | Jana |  My sweet home
Dobrý večer, milé blogařky i neblogařky,
dnes se budu malinko chlubit cizím peřím, a to těmito krásnými perníkovými koníky, které mi včera přicválali poštou. Jistě uhádnete, od koho jsou... samozřejmě od Vlastičky! :o)
Krásně voní Vánocemi a úplně lákají je sníst. My je ale jíst nebudeme a budeme je mít letos na vánočním stromečku. Snad nám ho Jazzin neočeše :o)


Závěrem bych vám všem chtěla moc poděkovat za krásné komentáře a návštěvy na mém blogu a popřát Vám pohodový zítřejší sváteční den.První vánočně-zimní

13. listopadu 2011 v 8:45 | Jana |  Home made
Jelikož se podzim začíná pomalu přehupovat do zimy, představím vám dnes můj první vánočně-zimní výrobek do letošní výbavy. Je to ubrus jako v minulém příspěvku, tentokrát ale se zimní tematikou. Moc jsem si je oblíbila, takže v jejich výrobě budu ještě pokračovat.