Prosinec 2011

Vánoční strom podruhé

24. prosince 2011 v 10:27 | Jana |  My sweet home
Jak jsem včera slíbila, přikládám pár fotek letošního stromečku za světla....
Vánoční strom

23. prosince 2011 v 17:05 | Jana |  My sweet home
Letos jsem poprvé zdobila stromek už 23. Jindy jsme ho zdobívali až na štědrý den ráno, u pohádek.
Bohužel bylo ale už dost šero a tak se velmi špatně fotilo. Zítra snad doplním kvalitnější fotky.


Užijte si poslední předvánoční večer a hlavně pak ten zítřejší.

Ať najdete pod stromečkem lásku, zdraví, klid a pohodu, protože to je důležitější než všechny dárky na světě.

Jako pravé staročeské

22. prosince 2011 v 7:14 | Jana |  My sweet home
Co budu mít letos pod stromečkem ještě netuším, ale co bude na něm, to už ano :)
Včera jsem z půdy snesla krabice s ozdobami a rozložila si je vedle sebe abych věděla, jak spolu budou ozdoby ladit. Nesmí chybět mochomůrky na skřipci, které jsem si kupovala už loni a byl o nich i příspěvek, dřevěné figurky (jednu krabici musím ještě dnes dokoupit), perníkoví koníčci od Vlastičky a nakonec klasické červené koule, aby stromeček spolu s bílými světýlky trochu rozzářily. O koulích ale ještě nejsem rozhodnutá najisto - uvidím, jak bude stromeček vypadat bez nich. Letos ho mám poměrně hustý, tak doufám, že si tam všechny ozdobičky vejdou. V dalším příspěvku už bude snad nazdobený.
Už se těším na inspirace od Vás...

P.S.: Nevím, jestli je "pravé staročeské" vhodné označení pro mé letoší ozdoby, ale mě tak prostě připadají :)


Zařizování bytu I

18. prosince 2011 v 12:36 | Jana |  My sweet home
Dobré odpoledne milé čtenářky,
věřím, že u vás voní nejen nedělní oběd, ale také cukroví, finišujete s přípravami vánočních dekorací, vyhrávají u vás koledy a možná už i balíte dárečky. A já? Jak už jsem v minulém článku předeslala, já plánuji, nakupuji, sestavuji a zařizuji byt. Chtěla bych udělat takový malý seriál a zaznamenat v něm celou proměnu bytu, především obývacího pokoje. Původní fotky jsem bohužel nestihla udělat, a tak vám ukážu alespoň pár fotek už ve stádiu proměny a hlavně stěhování (to aby jste si nemysleli, že jsme tam měli takový nepořádek pořád :))Část ze sedačkou je už zčásti nová - pohovku jsem nakonec nekupovala v Ikei, jak jsem původně plánovala, ale ve Scontu. Byla to celkem jasná volba. Jsem nadšená také z kožešinky, kterou už jsem dlouho chtěla. Původně byla určená do ložnice ale na sedačce se mi taky zalíbila. A dalším úlovkem je lampa, která se rozsvěcuje zatáhnutím za provázek - pravé retro! Jak se dalo čekat, hlavní barva bude bílá v kombinaci se šedou a dalšími pastelovými barvami. To se časem ještě uvidí. Po Vánocích budu kupovat obývací stěnu, koberec, různé doplňky atd. No myslím, že do léta mám co dělat a za co utrácet :)

A ještě pár detailů...
Krásnou a hlavně pohodovou adventní neděli Vám přeji!Když člověk míní a život mění

9. prosince 2011 v 22:47 | Jana |  My sweet home
...aneb můj nákupní seznam

Osud tomu tak chtěl a já se dostala do situace, kdy si budu muset dovybavit byt nábytkem. Především obývací pokoj a ložnici. Proto jsem dnes brouzdala po stránkách Ikea a vybírala si mé vysněné kousky, které bych si časem chtěla pořídit. Je toho mnohem víc, ale na ukázku sem dávám ty hlavní. Ještě by to chtělo vyhrát v loterii :) Co na ně říkáte?
Kousek z kuchyně

7. prosince 2011 v 19:34 | Jana |  My sweet home
Dnes jsem si udělala malé vánoční zátiší u nás v kuchyni. Včera jsem dostala krásnou bílou vánoční růži, kterou jsem si naaranžovala do sklenice s mechem a doplnila šiškami.
Kéž by byla taková vánoční atmosféra i za oknem. Dnes jsme chtěli zajít na punč na vánoční trhy, které máme na náměstí, místo toho ale sedíme doma, protože venku už od odpoledne prší. A co u vás - už máte sněhovou nadílku?


Baňky z formiček

2. prosince 2011 v 19:08 | Jana |  Home made
Dnes vám představím můj momentální nápad, a to tyto formičkové baněčky. Původně jsem je chtěla zavěsit na větvičky po jedné ale nakonec jsem si ve Zlevněnce nakoupila formičky po páru a slepila z nich baněčky.
Zase máme doma o kousek Vánoc víc.