Film, kniha, hudba

Moje srdeční záležitost

22. června 2010 v 13:04 | Jana


Jana

Dobrý ročník (film)

19. dubna 2010 v 11:49 | Jana
dobrý ročník
Film vypráví příběh londýnského experta v oboru investic Maxe Skinnera (Crowe), který se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství.
Přestože chce hodit minulost za hlavu a vinici co nejdříve prodat, v okamžiku příjezdu do čarokrásné oblasti na jihu Francie se začne odvíjet zcela nová a opojná kapitola jeho života, v jejímž průběhu v sobě nalezne to, co už od dětství postrádá.

dobrý ročník
Jde o pohodový, romantický film, ve kterém jsem si vychutnávala především krásu francouzského statku v Provance, který bych také jednou ráda zdědila :o)

V hlavní roli oscarový Russell Crowe.

Coco před Chanel (film)

15. dubna 2010 v 19:03
coco
Další z krásných filmů, které, dle mého názoru, stojí za shlédnutí.
Jedná se o živopisný film o jedné z nejznámějších módních návrhářek všech dob - Coco Chanel.
Vypráví její životní příběh ještě před tím, než se proslavila ve světě módy.

V hlavní roli Audrey Tautou.

Zataženo, občas trakaře (film)

21. března 2010 v 7:26
trakaře
Včera jsem viděla další film, který můžu doporučit. Jmenuje se Zataženo, občas trakaře a vypráví příběh mladého vynálezce Flinta Lockwooda, který vymyslí přístroj na přeměnu vody v jídlo a z nebe začnou padat cheesburgry.
Pak se ale stroj přetíží a přinese pohromu v podobě špagetového tornáda a obřích hot-dogů a Flint bude muset svoje městečko zachránit.

Pokud máte rádi animované filmy a rádi se zasmějete, pak tento film vřele doporučuji :o)

Holky z "Ká dvojky" (hudba)

11. března 2010 v 8:23
Nedávno jsem si objednala debutové album skupiny K2 ve složení tří mladých bab z Hradce Králové. A kdo má rád "holčičí" anglicky zpívaný rock, ten si toto album určitě zamiluje stejně jako já.
Ukázky jejich skladeb naleznete TADY.

Julie & Julia (film)

8. března 2010 v 8:08
O víkendu jsem viděla krásný film, který mě po dlouhé době opravdu nadchnul.
Je směsí komedie, dramatu i romantiky a vypráví paralelní příběhy dvou žen, které se nikdy nesetkaly. Oba ale vycházejí ze skutečných událostí.

Julia ve "městě milenců" pobývala se svým manželem a zatímco on se pilně věnoval své diplomatické činnosti, hledala ona profesní oblast, ve které by vynikla. A jelikož mezi její přední kvality patřilo pojídání francouzských specialit, zaměřila se na vaření. Nakonec z toho vznikla slavná kuchařka Mastering The Art Of French Cooking. O několik desítek let později pomůže právě tato kniha ke slávě nespokojené Julii Powellové, která se rozhodne založit si internetový blog, kde bude psát o tom, jak za 365 dní uvařila všechny recepty z oné (notně objemné) kuchařky.

Tento snímek doporučuji ke shlédnutí a doufám, že vás pobaví stejně jako mě.
 
 

Reklama