Home made

Baňky z formiček

2. prosince 2011 v 19:08 | Jana
Dnes vám představím můj momentální nápad, a to tyto formičkové baněčky. Původně jsem je chtěla zavěsit na větvičky po jedné ale nakonec jsem si ve Zlevněnce nakoupila formičky po páru a slepila z nich baněčky.
Zase máme doma o kousek Vánoc víc.


Koníčci ve chvojí

29. listopadu 2011 v 18:41 | Jana
Letos nějak nestíhám a tak začínám s adventními přípravami později. Koníky určené do okna ze samotvrdnoucí hmoty jsem měla hotové už déle ale čekala jsem, až si z chaty na Vysočině přivezu čerstvé větvičky. Ty jsem pak omotala kolem drátěného kruhu a koníky do něj přivázala. Bohužel už byla venku tma, a tak se nedali vyfotit přímo na okně. Proto alespoň takto. Pokud by se vám zalíbila koníková šablonka, najdete ji na blogu u Sar (viz oblíbené blogy).

Mějte se krásně


První vánočně-zimní

13. listopadu 2011 v 8:45 | Jana
Jelikož se podzim začíná pomalu přehupovat do zimy, představím vám dnes můj první vánočně-zimní výrobek do letošní výbavy. Je to ubrus jako v minulém příspěvku, tentokrát ale se zimní tematikou. Moc jsem si je oblíbila, takže v jejich výrobě budu ještě pokračovat.

Zase ty mochomůrky

31. října 2011 v 19:37 | Jana
V minulém příspěvku jsem si stěžovala, že mi vyprodali mulinky a musela jsem čekat na speciální barvičku, kterou už jsem měla rozvyšívané nohy mochomůrek. Včera jsem je konečně dovyšívala a dodělala tak ubrousek na jídelní stůl. Vyšívala jsem přes panamu a při jejím vytahování jsem si už myslela, že moje dvoutýdenní práce pofrčí do koše! Pro ty, které by chtěly tuto techniku vyšívání vyzkoušet, doporučuji menší motivy s méně hustými křížky.

Základ ubrusu jsem koupila v Mobelixu, líbila se mi struktura i barva.
Zítra jdu pro další a začnu s vánočními motivy. S mou rychlostí to do Vánoc akorát tak vyjde :)Ach jo. Když se tak dívám na své příspěvky, mohla bych si blog přejmovat na mochomůrkový, že? :)

Věnec

27. října 2011 v 7:59 | Jana
Jelikož se v takovém škaredém počasí nedá pořádně nic dělat, je čas na tvoření. Už asi dva týdny mám rozvyšívaný ubrousek (na náš jídelní pidistolek by se totiž ubrus nevešel :) ale došla mě poslední barva mulinky a tak čekám na její dodání.
A tak jsem mezitím skočila na půdu, oprášila krabice s vánočními ozdobami a umotala si věnec na dveře. Ptáčka i mochomůrky jste už určitě viděly, tentokrát v podzimním ladění.


Doufám, že nám alespoň víkend vyjde trochu hezký, abychom si ten zítřejší svátek užili!

Krásný podzim a dýně

2. října 2011 v 10:56 | Jana
Ačkoliv je začátek října, venku to vypadá téměř jako v červnu. Počasí je krásně slunečné a nadměrně teplé. Přesto k nám do bytu pomalu přichází podzim v podobě různých dekorací. Šitou dýni jsem vám už v předminulém příspěvku ukazovala, teď jí břibyly slibované sestřičky.


Včera jsme využili tepla a sluníčka na pravděpodobně poslední vyjížďku na motorce. Jeli jsme do Jeseníků, přes Červenohorské sedlo. V horách je podzim znát o něco více než tady na Jižní Moravě. Krásně zbarvené stromy, sklizená pole, lidé na výletech a dokonce povoz tažený koňmi při práci na poli - to všechno jsme viděli. Téměř čtyřset kilometrový výlet jsme zakončili výborným pozdním obědem.
Právě kvůli takovým vydařeným dnům mám podzim ráda.Moje obtloustlá Matrioška

29. srpna 2011 v 13:57 | Jana
Po dlóuhé době je tu zase nějaké šitíčko. Je to moje obtloustlá Matrioška. Tip na ni jsem objevila na jednom "šicím" blogu a šablonu na střih jsem si pak vygooglila. Mohla být sice hubenější, ale to nevadí, příště jí trochu uberu :o)
A vyfotila jsem ji stylově - na jednom z mých oblíbených bambulkových šátků...


Háčkové růžičky a levandulová mýdélka

10. července 2011 v 14:03 | Jana
Copak nám to vykvetlo na hortenzii?
Krásné háčkované růžičky, které mi v pátek přišli v obálce od Denisy z www.mojeradosti-takovajsem.blogspot.com. Já háčkovat neumím a tak mi udělaly opravdu velikou radost. Některé naaranžuji doma a z některých si udělám malé brože. Deni, ještě jednou Ti moc děkuji!!!

No a tohle už je letošní levandulový produkt - levandulová mýdélka. Je do nich přidána levandulová esence a pár posledních kvítků levandule, která nám pomalu ale jistě odkvétá.A na závěr moje ozdobená hlava :o)


Přeji vám krásnou letní neděli a úspěšný vstup do příštího týdne...

Vzpomínka na Francii

7. července 2011 v 21:26 | Jana
Dnes vám nebudu ukazovat fotky z Francie ale představím vám moje dnešní malé dílko. Jednoduchý bílý rámeček jsem si ozdobila sádrovým mořským koníkem a mušlí a modrými (námořnickými) knoflíčky. Původně jsem chtěla celý rámeček pokrýt modrobílou proužkovanou látkou, aby byl námořnický styl patrnější, ale nepodařilo se mi ji sehnat. Až po dodělání rámečku jsem začala hledat nějakou vhodnou fotku a zjistila jsem, že skoro všechny fotky máme naležato :o) Přesto jsem jednu přímořskou našla. Je to pohled na přístav Saint Tropez, kde jsme byli asi před třemi roky. Jé, hned bych se tam vrátila!


Na tu letošní dovolenou se chystáme až začátkem srpna a chceme projet východní pobřezí Itálie. A co vy, už jste se letos dovolenkovali?

Třešínkový pytlík

29. června 2011 v 18:08 | Jana
Na tento pytlík jsem použila zajímavou techniku výšivky, kterou jsem se naučila z časopisu Dekor. Vyšívá se běžně přes panamu nebo kanavu, která je přišpendlená k látce. Pak tuto tkaninu po vlákýnách vytaháme, takže výšivka zůstane jen na látce. Je to jednoduché a přítom nápadité.
Tento pytlík bude sloužit na šušené třešínky nebo jiné ovoce. Chtěla jsem ho nafotit z třešněmi ze zahrádky, ale už jsou všechny téměř pryč. Na dosah ruky jsem nenašla už ani jednu.


Klícka

18. května 2011 v 17:15 | Jana
Většinou mám jasnou představu, jak bude výsledný výtvor vypadat. Tento obrázek však vznikal takříkajíc za pochodu a dost jsem improvizovala. Původně neměl být na látkovém podkladu, měl být v jiném rámečku a ve druhém měl být vyšitý ptáček. No nakonec to dopadlo tak jak to dopadlo a výsledek můžete posoudit sami.

A protože je venku zase konečně krásně, fotila jsem na zahrádce a tematicky s ptáčky :o)

Muffinky aneb dóza na sladkosti

9. května 2011 v 19:16 | Jana
Před časem jsem si do kuchyně pořídila muffinové hodiny a dnes jsem si k nim dovyšívala obal na dózu na sladkosti. Přiznávám, že na rozdíl od výšivky nejsou muffiny domácí výroby, ale koupené v pekárně. Mám ale v plánu koupit si speciální plech a příště se třeba pochlubit těmi vlastními :o)


Tilda Plavková

28. dubna 2011 v 19:43 | Jana
Po čase se zase hlásím s novým příspěvkem, dovyšívanou a dokončenou Tildou, kterou jsem vám ukazovala už minule. Doufám, že zkušené švadlenky a tvořilky Tidl tímto označením příliš nenaštvu. Moje korpulentní dáma v plavkách totiž není, jak jste si jistě všimli, klasická šitá ale vyšívaná a následně vycpaná. Tyhle panenky se mi už dávno móc líbí ale takové titěrné šití bych asi nezvládla. Proto sem si ji udělala po svém :o)
Původně měla být výšivka určená do rámečku ale dáma mě tak dlouho rostla před očima, než vyrostla do výšky přes 30 centimetrů. Dělala jsem ji po večerech téměř měsíc, v takovém krásném počasí jsem se ručním pracem příliš nevěnovala. Proto si dám od vyšívání na chvíli oddech a čeká mě povelikonoční aranžování :o)

Mějte se krásně ♥♥♥


Další hnízdečko a barevná vajíčka

2. dubna 2011 v 13:45 | Jana
Přibylo nám do bytečku další slaměné hnízdo, tentokrát bez kvočny, zato s barevnými vajíčky. Původně jsem do hnízda chtěla dát bílá vajíčka, no nakonec jsem si to rozmyslela a bílá vajíčka polepila proužky látky stylem "hala-bala" :o)
Chňapka či podložka pod hrnec s růží

22. února 2011 v 7:07 | Jana
Vyšívání už se stalo mou oblíbenou a častou kratochvílí ale po dlouhé době jsem také zasedla k šicímu stroji. A tady je výsledek:

chňapka

chňapka

chňapka
Jana

Jahůdky

3. února 2011 v 18:51 | Jana
Začínám se těšit na sluníčko a na teplo a tak jsem neodolala této jahůdkové výšivce. V minulém příspěvku posloužila skleněná dóza jen jako náhrada za svíčku, ale tentokrát byla výšivka určena přímo na ni.

Za dózou vykukuje mochomůrková svíčka.

jahůdky

jahůdky

jahůdky

Jana

Mochomůrkové návraty

30. ledna 2011 v 9:08 | Jana
Po vánocích jsem si dala na čas blogovou pauzu ale ráda bych se zase vrátila s pravidelnými příspěvky i návštěvami u vás.

Mochomůrkové období mě zatím nepustilo, a tak jsem si podle podzimního Dekoru jedny vyšila. Přijdou jako obal na svíčku ale protože jsem doma žádnou neměla, jako "figurína" posloužila dóza na čajové svíčky.


mochomůrka

mochomůrka

Jana

Dárečky do práce

20. prosince 2010 v 19:22 | Jana
Dnes jsem dělala kolegyňkám do práce malé dárečky. Sklenice jsou naplněny směsí sušeného ovoce, oříšků a hořké čokolády. A aby jim kromě sklenice zůstala i nějaká památka, víčko jsem ozdobila sádrovými andělíčky.

dárečky

dárečky

dárečky

dárečky

Užívejte krásně posledních předvánočních dní!

Jana

Blížící se advent

23. listopadu 2010 v 18:11 | Jana
Za pár dní nám začne ADVENT a tak už jsem si dnes nachystala adventní svíčky. Letos žádný klasický věneček na stůl nebude. Využila jsem pudinkových formiček (to je u nás snad nejpoužívanější dekorace), velkých bílých svíček, sušeného mechu, andělských křidélek ze samotvrdnoucí hmoty a drátkových čísel. Jednoduché, čisté, bílé a nedokonalé :o)

A v neděli zapálíme první.

advent

advent

advent

advent

Jana

Vánoční stromečky

20. listopadu 2010 v 11:56 | Jana
Ne, nebojte, v lese jsme ještě nebyli :o)
Jen jsem se nechala inspirovat u Zuzky - ZCDL a ušila si malé vánoční stromečky. Velikostí jdou k perníčkům, takže je pak můžu při vánočním dekorování nakombinovat.

stromečky

stromečky

Jana

Pěkně vypečená parta

17. listopadu 2010 v 7:53 | Jana
Před časem jsem vám ukazovala perníčka a slibovala, že k němu přibudou další.

Tram-ta-da-dá!!!

perníček

perníček

Přeji vám krásný volný den!!!

Jana

Jak jsem "pekla" perníčky

11. listopadu 2010 v 17:39 | Jana
Ale kdo se těšil na sladké mlsání, musím ho zklamat. Tento perníček sice není úplně jedlý, ale o to déle vydrží! Zatím jsem ušila jen jednoho zkušebního, brzy k němu však přibudou alespoň dva další, aby mu o Vánocích v misce s ovocem nebo na girlandě dělali společnost.

Vypadá sice trošku rozjetě a nedopečeně, ale to nevadí, hlavně že je náš! :o)

perníček

perníček

perníček

Jana

Dušičky s rýmou a vánoční kornoutek

2. listopadu 2010 v 17:46 | Jana
Tento víkend jsme si o dva dny prodloužili a prožili krásnou minidovolenou s přáteli v Beskydech. Počasí bylo příjmené, svítilo nám sluníčko, dokonce jsme si užili první letošní sníh... ale skončilo to rýmou a bolením v krku :o(

A tak jsem si nakoupila čaje, vitamíny a ovoce a využila léčebný odpočinek k tomu, abych na  zkoušku vytvořila vánoční kornoutek, který jsem viděla na různých blozích. Je to velice jednoduchá ale krásná dekorace. Jmelí jsem si dovezla jako suvenýr z Beskyd.

kornout

kornout

kornout

A tady se můžete pro inspiraci podívat na dílka různých šikulek:Jana

Sobíkova vánoční svíčka

21. října 2010 v 20:36 | Jana
Sobík na přítelovo přání :o)

Výšivka je zezadu pouze přišpendlená, takže se dá jednoduše oddělat a použít třeba na dózu s cukrovím.

svíčka

svíčka

svíčka


Jana

S koníkem na oříšky

7. října 2010 v 19:52 | Jana
Všude na blozích se to hemží přípravami na Vánoce a tak jsem ani já nezahálela. Vyšila a ušila jsem si pytlík na oříšky na vánoční stůl. Předloha vyšitého koníka je z časopisu Diana.

koník

koník

ko

Jana

S andělíčkem...

3. října 2010 v 14:41 | Jana
věnec

věnec

věnec

věnec

Věneček není mojí výroby, ten jsem si dnes koupila v květinářství a hned si ho podzimně nazdobila. Popravdě už jsem ho okukovala pár dní, ale cena se mi zdála dost vysoká,
no nakonec má touha vyhrála :o)
Sádrový andělíček ležel už několik týdnů ladem a červené bobule jsme s Jazzinem natrhali v nedalekém parku. Bude nám zdobit vstupní dveře.

Jana

Amitié neboli přátelství

30. září 2010 v 6:59 | Jana
Předlohu nejen k této krásné výšivce najdete u Hortenzie.
Děkuji Evi :o)

amitié

amitié2

Jana

Aromaterapeutická mýdélka

25. září 2010 v 10:00 | Jana
Včera jsem konečně vyzkoušela silikonové formičky mořských živočichů. Použila jsem je na výrobu aromaterapeutických eukalyptových mýdel. Tentokrát nejsou určena na přímé použití (i když přidaný olej může být používán i na pokožku) ale do sprchového koutu. Horkou vodou se silice uvolňují a osvěžují vzduch. Jak jsem se dočetla, eukalyptus je jeden z nejúčinnějších při všech dýchacích obtížích, napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzduch a patří k základním esencím v aromaterapii.
Navíc ve sprchovém koutě vypadají mydýlka, myslím, moc hezky.

mýdlo

mýdlo

Jana


Na podzimní vlně

15. září 2010 v 19:41 | Jana
Přestože bydlíme téměř v centru Brna, i zde se najdou místa, která ještě nejsou zastavěna městskou výstavbou. Jedno takové máme kousek za domem a roste na něm snad stovka šípkových keřů. Našlo se tam i pár šišek a tak vznikl tento šípkovo-šiškový, už opravdu podzimní, věneček.

šípky

šípky

Jana

Pytlík na mydýlka

21. srpna 2010 v 15:53 | Jana
Začala jsem vyšívat a toto je moje první dílko. Vybrala jsem si jednoduchý jednobarevný motiv mořského koníka. Pytlík slouží jako schovka pro domácí mydýlka.

pytlik

pytlik

Protože mě vyšívání baví a výsledek se mi líbí, určitě to nebude poslední pytlík :o)

Jana
 
 

Reklama