Jen tak...

Poslední slova...

22. ledna 2012 v 11:56 | Jana
... na tomto blogu

Už dřívej jsem měla "zaječí úmysly" založit si nový blog na blogspot.com. No a teď je, myslím si, ideální čas.
Tento si ale vzhledem k velkému počtu fotek a příspěvků nechám. Byla bych moc ráda, kdyby jste mě alespoň občas navštívili tam. Zvu vás tedy dál...Vánoční víkend

20. listopadu 2011 v 14:11 | Jana
Tento víkend se nese skutečně ve víru blížících se Vánoc. Včera jsem dělala první druh cukroví, a to zázvorky. Receptík jsem objevila u Verči na blogu a přestože jsem zázvorky nikdy nejedla, moc mě zaujaly. Zázvorky sice mají mít svůj klasický tvar, ale já jsem chtěla vyzkoušet nové formičky, které jsem si minulý týden koupila, a tak jsem je vykrájela do tvaru koníků, medvídků a sobů. Teď už se jen budu modlit, aby mi do Vánoc stihly změknout. Přemýšlela jsem o tom, že bych je mohla něčím ozdobit - třeba bílou čokoládou. Nemáte nějaký osvědčený tip?


Dnes jsem se odhodlala zajet do nákupního centra (i když nakupování ve velkých obchodních domech nesnáším) pro nějaké ty vánoční dárečky a pokochat se výzdobou v podobě obřích sobíků v parádních vánočních svetrech, které bych zfleku brala i pro sebe. A jak nákupy dopadly? Mám nové rukavice a přesvědčení, že finančně výhodnější a hlavně pohodlnější je nakupování přes internet :o)
Teď se nám v pekárně peče domácí chleba se sušenými rajčaty a chystáme se vyrazit někam na procházku než bude zase tma. Tak si užijte zbytek víkendu a nasávejte předvánoční atmosféru.
Hledá se jehla

9. září 2011 v 12:43 | Jana
Milé švadlenky, tentokrát se na vás obracím s prosbou o pomoc. Spousta z vás šije, a tak by jste mi možná mohly poradit. Chtěla bych si ušít dýně jako na obrázku. Postup šití je ale takový, že se prošívají skrz, aby se vytvořily dýňové "záhyby". Jenže na to potřebuji dlouhou jehlu, minimálně 10 cm dlouhou. A to je právě ten problém-nikde ji nemůžu sehnat. V několika e-shopech jsem viděla dlouhé jehly na navlékání korálků, ale ty asi nejsou ostré. Nemáte nějaký tip (třeba i na e-shop, kdy bych za jednu jehlu neplatila stovku poštovné)? Byla bych vám moc vděčná :o)
.
.

Malý tip na nákup

5. července 2011 v 11:47 | Jana
Dnes vám dám malý tip na nákup v Jysku, kde v současné době navíc probíhají výprodeje. Při minulé návštěvě (a vlastně už i předminulé) mě okouzlila tato sada plédu a polštářků. Zvlášť mě zaujal ten modrý vzor s růžičkami, který mi tak trochu připomíná vzor GreenGate. A je vskutku za příjemnou cenu :o)


Užívejte volných dní a snad už i teplého počasí!

Veliké poděkování ♥♥♥

12. května 2011 v 17:13 | Jana
Dnes jsem našla ve schránce velice milý balíček od Ajky. Nedávno jsem na jejím blogu obdivovala krásné keramické výtvory a ona byla tak moc hodná a poslala mi úžasného koníčka a srdíčko.
Alenko, opravdu děkuji, vážím si toho. Je to krááásné :o)

Naše (po)chlebování

10. března 2011 v 19:20 | Jana
A komu že to chci dnes pochlebovat? Domácím pekárnám! :o)

O Vánocích jsme (na přání) jednu dostali a musím uznat, že je to jeden z našich nejlepších a nejvytíženějších domácích pomocníků. Zatím jsme pekli jen z hotových směsí, které máme stále ve spížce, ale určitě vyzkoušíme i recepty z klasické mouky. Chléb už téměř nekupujeme.

Zrovna včera jsme si v Ikea koupili směs na výborný brusinkový chléb. Je prvotně určený do klasické trouby, takže to může být malý tip i pro ty, kteří domácí pekárnu nevlastní.
Vím, že většina z vás pekárnu má a kdo ne, vřele doporučuji :o)

Krása...

11. února 2011 v 9:21 | Jana
... která mně brzy přijde poštou ♥♥♥

hodiny

Jana

Krásné Vánoce ♥

24. prosince 2010 v 13:49 | Jana
Ze srdce vám přeji krásné Vánoce plné pohody, prožité v kruhu nejbližších.
Zároveň moc děkuji za milá přání, která jste mi napsali.

Děkuji

přání

P.S.: Až bude více času, určitě udělám více fotek z našich Vánoc :o)

Jana

Skřítkové a poděkování ♥

3. prosince 2010 v 17:54 | Jana
Moje milé blogařky i neblogařky, chtěla bych vám moc poděkovat za návštěvy u mě a za krásné a milé komentáře, které tu necháváte.
Moc moc mě to těší :o)

skřítek

  Přeji Vám pohodový víkend a výkonné lopaty :o)

Jana

První vločky

27. listopadu 2010 v 11:00 | Jana
Dnes ráno nás zahrada poprvé přivítala pod novou bílou přikrývkou. Je sice nad nulou, takže z chodníků sníh už slezl ale na trávě se zuby nehty drží. Zima si to pěkně načasovala na první adventní víkend.

sníh

sníh

sníh
 Dnes mám v plánu malé vánoční přípravy - trošku vypucovat okna, abychom přes ně alespoň viděli :o), zase něco málo nadekorovat a nazdobíme vchodové dveře.

Užijte si krásný víkend!

Jana

Aby Ježíšek věděl...

13. listopadu 2010 v 16:20 | Jana
Letos jsem navrhla, že se s přítelem vrátíme do dětských let a budeme psát dopis Ježíškovi. Znáte to - čím více společných Vánoc, tím méně nápadů a inspirace.

dopis

A co že jsem si to vlastně přála?
Něco romantického z Green Gate, něco pěkného do bytu, něco voňavého a něco krásného na sebe i něco praktického.

Nechám se překvapit, co Ježíšek nakonec vybere :o)

Jana

Jak jsem nakonec neodolala

7. listopadu 2010 v 10:40 | Jana
Před časem jsem na Fleru objevila tyto krásné hrníčky. Ale to bych ani nebyla já, abych si je koupila hned, bez dlouhého rozmýšlení, jestli je skutečně musím mít. No nakonec jsem došla k závěru, že musím :o) Koníčci mi připomínají blíží se Vánoce, ale dají se zcela jistě používat celoročně.
Už se na ně moc těším!!!

hrníček

hrníček

A kdyby se vám taky líbily, vybrat si můžete TADY.

Jana

Podzim

23. září 2010 v 20:26 | Jana
Tak tu máme zase podzim, moje oblíbené roční období. Zvlášť ten brzký, kdy je ještě teplo a všechno se začíná zabarvovat do podzimních tónů. Třeba jako dnes, i když teploty připomínaly spíše červenec, než konec září. Mě bylo horko i v tričku a Jazzin si při zpáteční cestě z procházky třikrát demonstrativně lehl ve stínu na zem, že v tom horku prostě chodit nebude :o)

výšivka


Chtěla jsem nachystat nějaké nové podzimní aranžná nebo nafotit alespoň pár fotek ale máme v rodině maroda, a tak jsem v nemocnici častěji, než bych ráda. Proto toho moc nestíhám a po večerech se vracím k výšivce, kterou jsem začala už před odjezdem na dovolenou. A tak vám ukážu alespoň tu. Původně jsem z ní chtěla udělat srdéčko na zavěšení ale je nějak větší, než jsem čekala :o) a tak z ní bude asi pytlík na nějaké nezbytnosti.


Jana

Odjíždíme...

27. srpna 2010 v 12:10 | Jana
moře

Většina z vás už je opálená a krásně zrelaxovaná a my už se také chystáme.
Pár dní tu s vámi nebudu, protože mé nožky zaujmou asi takovouto pozici.

Budu se těšit na vaše nové tvoření a fotečky. Snad pak něčím také přispěji.

Krásné poslední prázdninové dny!

  

Krásné léto!!!

2. července 2010 v 17:23 | Jana
léto
Přeji vám krásné letní dny plné pohody strávené relaxací, výlety a vším, co Vás baví!!!

Jana


Krásný víkend!

18. června 2010 v 16:55 | Jana
Přeji vám všem krásný a hlavně

NE DEŠTIVÝ

víkend!

foto

Jana

Nová várka látek

5. června 2010 v 20:52 | Jana
Abych nešila pořád jen ze tří druhů látek, objednala jsem si od Blanky další čtyři a k tomu krásnou kraječku. Už mám vymyšlené, co z nich bude, ale jelikož je venku konečně krásně a teploučko, nechám si šití na škaredější počasí.

látky

látky

látky

Jana

Čarodky

2. května 2010 v 8:18 | Jana
V pátek jsme byli na chatě, a tak jsme rozhodli, že si uděláme čarodějnici ke spálení. Byla ze všeho možného - co chata dala. A protože jsem ji dělala já a kamarádka Marťa, pojmenovaly jsme ji Maja. Byla to velká krasavice :o) :

.

.

.
A už hoří!

.

A na závěr trochu letní romantiky, když už je dnes zase uplakaný den.

srdíčko

Jana

Veselé Velikonoce!

3. dubna 2010 v 10:52 | Jana
vaja

Všem pravidelným, nepravidelným i náhodným návštěvníkům mého blogu přeji krásné sluníčkové velikončí svátky!

Jana
 
 

Reklama