My sweet home

Zařizování bytu II

14. ledna 2012 v 18:29 | Jana
Pokud můj blog občas sledujete, víte, že si zařizuji byt novým nábytkem. A protože si ho můžu vybavit jen podle sebe, rozhodla jsem při tom vyřádit a splnit si všechny své interiérové sny. Alespoň v rámci mých finančních možností :) Inspiraci čerpám především na různých blozích a poslední dobou jsem se nadchla pro kombinaci bílé & šedé barvy a jednoduchých přírodních a vintage prvků.
Dnes vám ukážu další změnu v pokoji, a to nábytek HEMNES z Ikea. Ještě mi chybí velká skříň s prosklenými dvířky a asi tisíc dalších doplňků a vychytávek, nová výmalba, tapeta...
Tímto bych zároveň poděkovat Peti za pomoc při rozhodování :)
Klícka s ptáčkem je krásný vánoční dárek...Hvězdičkový koutek

13. ledna 2012 v 19:12 | Jana
Po delší době a v novém roce vás moc zdravím, moje milé.
Ani se tomu nechce věřit, ale zima je konečně tu. Dnes se i u nás v nížině ochladilo a poletuje sníh. Sice mokrý a hned se rozpouští, ale poletuje. A to jsem včera odzdobila a vynesla stromeček protože mít v deseti stupních vánoční stromek mě přišlo hodně divné :) Jen jsem si na tu suchou a teplou zimu tak zvykla, že se už začínám těšit spíš na jaro.
Výhoda tohoto období jsou ovšem povánoční slevy. Dnes jsem byla na nákupu v Hornbachu a stihla ještě výprodeje vánočního zboží. A tento tác/svícen za stovku jsem tam nemohla nechat. Pěkně pasuje do mého bílošedého interiéru, který se pomalu začíná rýsovat a dá se použít celoročně.

Vánoční strom podruhé

24. prosince 2011 v 10:27 | Jana
Jak jsem včera slíbila, přikládám pár fotek letošního stromečku za světla....Vánoční strom

23. prosince 2011 v 17:05 | Jana
Letos jsem poprvé zdobila stromek už 23. Jindy jsme ho zdobívali až na štědrý den ráno, u pohádek.
Bohužel bylo ale už dost šero a tak se velmi špatně fotilo. Zítra snad doplním kvalitnější fotky.


Užijte si poslední předvánoční večer a hlavně pak ten zítřejší.

Ať najdete pod stromečkem lásku, zdraví, klid a pohodu, protože to je důležitější než všechny dárky na světě.
Jako pravé staročeské

22. prosince 2011 v 7:14 | Jana
Co budu mít letos pod stromečkem ještě netuším, ale co bude na něm, to už ano :)
Včera jsem z půdy snesla krabice s ozdobami a rozložila si je vedle sebe abych věděla, jak spolu budou ozdoby ladit. Nesmí chybět mochomůrky na skřipci, které jsem si kupovala už loni a byl o nich i příspěvek, dřevěné figurky (jednu krabici musím ještě dnes dokoupit), perníkoví koníčci od Vlastičky a nakonec klasické červené koule, aby stromeček spolu s bílými světýlky trochu rozzářily. O koulích ale ještě nejsem rozhodnutá najisto - uvidím, jak bude stromeček vypadat bez nich. Letos ho mám poměrně hustý, tak doufám, že si tam všechny ozdobičky vejdou. V dalším příspěvku už bude snad nazdobený.
Už se těším na inspirace od Vás...

P.S.: Nevím, jestli je "pravé staročeské" vhodné označení pro mé letoší ozdoby, ale mě tak prostě připadají :)

Zařizování bytu I

18. prosince 2011 v 12:36 | Jana
Dobré odpoledne milé čtenářky,
věřím, že u vás voní nejen nedělní oběd, ale také cukroví, finišujete s přípravami vánočních dekorací, vyhrávají u vás koledy a možná už i balíte dárečky. A já? Jak už jsem v minulém článku předeslala, já plánuji, nakupuji, sestavuji a zařizuji byt. Chtěla bych udělat takový malý seriál a zaznamenat v něm celou proměnu bytu, především obývacího pokoje. Původní fotky jsem bohužel nestihla udělat, a tak vám ukážu alespoň pár fotek už ve stádiu proměny a hlavně stěhování (to aby jste si nemysleli, že jsme tam měli takový nepořádek pořád :))Část ze sedačkou je už zčásti nová - pohovku jsem nakonec nekupovala v Ikei, jak jsem původně plánovala, ale ve Scontu. Byla to celkem jasná volba. Jsem nadšená také z kožešinky, kterou už jsem dlouho chtěla. Původně byla určená do ložnice ale na sedačce se mi taky zalíbila. A dalším úlovkem je lampa, která se rozsvěcuje zatáhnutím za provázek - pravé retro! Jak se dalo čekat, hlavní barva bude bílá v kombinaci se šedou a dalšími pastelovými barvami. To se časem ještě uvidí. Po Vánocích budu kupovat obývací stěnu, koberec, různé doplňky atd. No myslím, že do léta mám co dělat a za co utrácet :)

A ještě pár detailů...
Krásnou a hlavně pohodovou adventní neděli Vám přeji!


Když člověk míní a život mění

9. prosince 2011 v 22:47 | Jana
...aneb můj nákupní seznam

Osud tomu tak chtěl a já se dostala do situace, kdy si budu muset dovybavit byt nábytkem. Především obývací pokoj a ložnici. Proto jsem dnes brouzdala po stránkách Ikea a vybírala si mé vysněné kousky, které bych si časem chtěla pořídit. Je toho mnohem víc, ale na ukázku sem dávám ty hlavní. Ještě by to chtělo vyhrát v loterii :) Co na ně říkáte?Kousek z kuchyně

7. prosince 2011 v 19:34 | Jana
Dnes jsem si udělala malé vánoční zátiší u nás v kuchyni. Včera jsem dostala krásnou bílou vánoční růži, kterou jsem si naaranžovala do sklenice s mechem a doplnila šiškami.
Kéž by byla taková vánoční atmosféra i za oknem. Dnes jsme chtěli zajít na punč na vánoční trhy, které máme na náměstí, místo toho ale sedíme doma, protože venku už od odpoledne prší. A co u vás - už máte sněhovou nadílku?

Tak už také svítíme

30. listopadu 2011 v 19:03 | Jana
Dobrý večer milé čtenářky. Tak už jsme dnes také konečně zapálili první adventní svíčku. Stejně jako loni jsem se rozhodla pro netradiční adventní aranžmá a také pro to, že všechny dekorace budou letos v jednoduchém přírodním stylu. Na svícen mě tedy stačily jen čtyři svíčky, sušený mech, pár šištiček a skleněné mochomůrky, které jsem si dnes koupila na vánočních trzích. V pozadí jsou maličko vidět i zavěšení koníci z minulého příspěvku.
Už cválají

16. listopadu 2011 v 17:30 | Jana
Dobrý večer, milé blogařky i neblogařky,
dnes se budu malinko chlubit cizím peřím, a to těmito krásnými perníkovými koníky, které mi včera přicválali poštou. Jistě uhádnete, od koho jsou... samozřejmě od Vlastičky! :o)
Krásně voní Vánocemi a úplně lákají je sníst. My je ale jíst nebudeme a budeme je mít letos na vánočním stromečku. Snad nám ho Jazzin neočeše :o)


Závěrem bych vám všem chtěla moc poděkovat za krásné komentáře a návštěvy na mém blogu a popřát Vám pohodový zítřejší sváteční den.


Café de la Gare

16. září 2011 v 19:30 | Jana
Konečně mám nové hodiny do obývacího pokoje. Dlouho jsem vybírala a hledala ty pravé. Moc se mi líbily z Green Gate ale ty jsou moc malinké. Tento budík je přímo obrovský ale byla to láska na první pohled. Další kousek do mé francouzské sbírky ♥


Letní romantika

16. června 2011 v 18:09 | Jana
... a stejně jako minule se svíčkami, tentokrát plovoucími.
Lucerna jako po babičce

14. června 2011 v 17:42 | Jana
Vždycky se mi líbí vaše poklady nalezené na půdě nebo zděděné po rodičích a prarodičích. Já už bohužel nemám babičky ani dědečky dávno, a tak jsem si jeden takový "poklad" musela koupit. Sice nemá tu pravou patinu ani duši, ale i tak se mi líbí a evokuje mi staré časy. Koupila jsem si ji (jak jste možná uhádli hned z prvního obrázku) v Ikea, když jsem tam byla dnes na pracovních nákupech :o)


Tak, a já se vypravuji na zahrádku pro třešně (kterých máme opět tolik, že je snad ani nestihneme zpracovat) a chystám se z nich něco upéct. Mimochodem, nemáte nějaký dobrý typ? U Peti se mi zalíbila bublanina, tak se do ní asi pustím. Mňam! :o)

Dnešní zelená radost

11. května 2011 v 18:42 | Jana
Dnes odpoledne jsem šla na nákup surovin na muffiny :o) a přitom jsem se zastavila v jednom moc příjemném malém květinářství, do kterého se často chodím kochat. A protože jsem měla prázdný kuchyňský stůl i bílý košík, který (jak jste si určitě všimli :o)) je mým vděčným dekorativním doplňkem, koupila jsem si kvetoucí azalku a ještě jednu rostlinku, která ani nevím, jak se jmenuje.
A hned je v kuchyni příjemněji!
J&M

1. května 2011 v 15:56 | Jana
Na blozích o bydlení už dlouho frčí písmenka a mě se vždy moc líbily. A teď je konečeně mám - naše iniciály. Co nejdříve dodám adresu šikovné blogerky (respektive jejího manžela), kde jsem si písmenka objednala. Jsou tak krásná, že si asi brzy udělám radost nějakým nápisem třeba do ložnice :o)

Doplňuji adresu blogu - TADY. Třeba to pro někoho bude inspirace jen tak pro radost nebo jako dárek, který určitě potěší :o)


Už tikají...

30. března 2011 v 18:47 | Jana
Před časem jsem si objednala tyto mufinkové hodiny a po dlouhém čekání, než dojdou na sklad, je mám doma. Vyfotila jsem je ještě nepověšené, teď už nám tiše tikají na stěně v kuchyni. Jsou menší, než jsem čekala, ale i tak jsem z nich nadšená.

Přeji vám krásný jarní večer třeba s něčím sladkým k zakousnutí :o)Vejce

29. března 2011 v 17:55 | Jana
Při brouzdání na blozích jsem viděla bílá vajíčka ozdobená přírodním provázkem a peříčky. Moc se mi tato kombinace líbila a proto jsem se hned po práci vypravila do květinářství a nakoupila vše potřebné. A tak vznikl tento jarně-velikonoční koutek v ložnici.

Kvoční hnízdo

23. března 2011 v 17:05 | Jana
Jak jsem v předchozím článku avizovala, po práci jsem se stavila v Mobelixu a koupila si tuto parádní kvočnu a odpoledne jí udělala pohodlné hnízdečko :o)
Zítra odjíždíme na výlet do teplejších krajin (žádná velká exotika to ale není, jedeme do Rijeky), tak doufám, že přivezeme co nejvíce sluníčka a teplíčka!
p.s.: Slibuji, že se budu snažit psát častěji a také častěji navštěvovat vaše blogy :o)

Vytahujem jaro ze skříní

23. března 2011 v 7:25 | Jana
Včera jsem se rozhodla, že budu přivolávat jaro a z krabice jsem vytáhla moji maxiovečku, kterou už jste mohli vidět vloni, jako můj skvělý úlovek ze Zlevněnky za 15Kč :o) a vajíčka. Dnes se chystám ke koupi krásné slípky, která bude tvořit spolu s vajíčky zátiší na našem kuchyňském stole. Už to úplně vidím...
A samozřejmě zdokumentuji :o)

Nákupy v Manufaktuře

17. února 2011 v 17:13 | Jana
Včera jsem byli po dlouhé době v kině. To je snad jediná příležitost, kdy se dostanu do velkého obchodního centra, které jinak nemám moc ráda. Moje první kroky vedly do Manufaktury, kterou bych, jako vždy, nejraději celou vykoupila :o) No nakonec jsem si odnesla "jen" kyblíček, který slouží jako obal na květináč, malý plecháček jako zásobník na vatové tampónky a bílou mýdlenku z nápisem Savon de Prague.

manufaktura

manufaktura

manufaktura

Jana

Trochu jara

13. února 2011 v 15:41 | Jana
Dneska jsem byla po dlouhé době na brněnské přehradě a kromě pořádně protáhlých nohou a trochu promrznutí jsem si domů přinesla i kočičky. Vůbec bych je tak brzy nečekala, asi za to může teplo minulých dní. No a k mým oblíbeným bílým barvičkám jsem přidala i trochu těch veselých jarních.

jaro

jaro

jaro

jaro

Jana

Vánoční strom a dárečky

27. prosince 2010 v 8:53 | Jana
Milé virtuální kamarádky (mohu-li Vás tak nazvat :o)), zdravím Vás po vánočních svátcích a doufám, že jste si je krásně užiliy a dostaly to, co jste si přály.

Takto vypadal náš letošní, přes dva metry vysoký, vánoční strom. I když jsem původně chtěla nakoupit nové ozdoby, nakonec jsme zůstali u klasiky - červené koule, slaměné ozdůbky a nově přidaly pár mochomůrek, o kterých už jistě víte :o) Ani jsme letos nedávali řetěz a nechali stromek docela přírodní a jednoduchý.

strom

strom

ozdoby

A tady je něco z mých vysněných dárečků z Bella Rose - bílý dřevěný koník a malaminové nádobí Green Gate.

dárky

gg

Jana

Vánoční ministromeček

18. prosince 2010 v 14:25 | Jana
Vánoční ministromeček u nás v kuchyni.

stromeček

stromeček

Jana

Mochomůrky a zlaté prasátko

14. prosince 2010 v 17:38 | Jana
... aneb mé dva úlovky z vánočních trhů

Minulý víkend jsme se byli podívat za přáteli do Prahy a u té příležitosti nechyběla ani návštěva vánočních trhů a zahřátí svařáčkem. Už dříve jsem si všimla, že letos letí mochomůrky na skřipci a já se do nich zamilovala na první pohled. Nikde jsem je ale nemohla sehnat, dokonce nebyly ani k objednání přes internet. Až v Praze jsem narazila na jeden nádherný stánek s krásnými babičkovskými ozdůbkami. Myslím tím takové ty skleněné barevné ptáčky, zvířátka, autíčka a mezi nimi byly i mé mochomůrky. Původně jsem si jich vzala pět na vedlejší dekorace ale nakonec měli velký úspěch i u přítele, takže jsem vykoupila skoro celý stánek a nakonec nám budou zdobit vánoční stromeček.
Jsem z nich opravdu nadšenááá! :o)

mochomůrka

mochomůrka

No a druhý úlovek je slaměné prasátko z domácích, tedy brněnských, trhů. Nebyl to žádný plánovaný kup jako v prvním případě ale když jsem ho viděla, prostě jsem ho tam nemohla nechat. Letos jsem si to spatření zlatého prasátka prostě pojistila :o)

prasátko

prasátko

Jana

Bílý hyacint

6. prosince 2010 v 17:58 | Jana
Od rodičů jsem dostala krásný bílý hyacint, který jsem si naaranžovala do malé zahrádky. Pro někoho je možná třpytivý ptáček moc, ale mě se v kombinaci s něžnou bílou a přírodním mechem líbí :o)


advent

hyacint

hyacint

hyacint

Jana

Vánoční bedýnka

1. prosince 2010 v 7:12 | Jana
Tato prastará bedýnka s krásným italským nápisem (bohužel se nepodařilo nafotit :o) vystlaná senem, jehličím a šiškami nám bude letos zdobit chodbu. Bohužel je všechno "docela" hořlavé, takže budeme svítit jen občas.

bedýnka

bedýnka

bedýnka

bedýnka

Jana

Adventní neděle Nr.1

28. listopadu 2010 v 8:16 | Jana
advent

advent

Včera jsem si koupila vánoční růži, která k Vánocům a adventu neodmyslitelně patří. Původně jsem chtěla bílou, ale klasická červená varianta nakonec vyhrála. 
No a jednoduchý věneček s panem perníčkem už nám visí na vstupních dveřích.

1

advent

Jana

Jedna večerní...

4. listopadu 2010 v 19:11 | Jana
večerní


Krásný podzimní večer


Jana

Čaj o páté

26. října 2010 v 18:07 | Jana
Z kouzelného internetového obchůdku TABA studio jsem si kromě srdíčkové tabulky objednala i tuto dózičku na cibuli nebo česnek, která u nás slouží jako zásobník na čajík.

čaj

čaj

A kameninové podložky pod hrnečky s krásnými francouzskými nápisy.

podložky

Jana

Tabulka

18. října 2010 v 17:59 | Jana
Tabulku na vzkazy jsem si objednala přes internet a doplnila sušenou levandulí ze zahrádky.
V kuchyni bude užitečná a zároveň voňavá...

Kousek z tabulky můžete vidět i v předchozím příspěvku :o)

tabulka

tabulka

Jana
 
 

Reklama